Tereza

Poznejte mě, mou profesní cestu a hodnoty, kterých si vážím.

Má kvalifikace

Jsem držitelkou titulu Certified Sex Coach, jenž uděluje americká instituce „Sex Coach U“ (dříve „Sex Coach University“), kterou založila Dr. Patti Britton, klinická sexuoložka a mezinárodně uznávaná průkopnice oboru sex coaching, společně s klinickým sexuologem a edukátorem sexu Dr. Robertem Dunlapem.

Pod vedením Dr. Patti Britton a jejího týmu jsem prošla dvouletým studijním programem, jehož součástí byl také intenzivní zážitkový workshop „Sexual Attitude Reassessment and Restructuring“ (SAR), který jsem absolvovala ve Varšavě v roce 2019.
Jsem členkou World Association of Sex Coaches, tedy asociace, která sdružuje kouče a další profesionály v oblasti sexuologie a sexuality.

Rovněž jsem certifikovaná lifekoučka. Kurz koučinku jsem absolvovala v roce 2018 na akademii „Mindset Academy“ pod vedením Dr. Ivana Černohorského.

Jsem:

• milující dcera,
• srdečná kamarádka,
• zastánkyně sexuálního potěšení,
• absolventka žurnalistiky a divadelních a filmových studií,
• obdivovatelka divadelních katarzí,
• pravidelná čtenářka,
• milovnice slunečních paprsků a přírody,
• zapálená studentka,
• labužnice tropických koktejlů.

Vážím si:

Potěšení, láskyplného partnerství, vztahů založených na vzájemném respektu a důvěře, následování životního poslání, touhy po vzdělávání, podpory a inspirace druhých, osobní nezávislosti, života v míru sama se sebou a s ostatními, užívání si dne za dnem, rozvíjení se, smíchu a schopnosti ovlivnit svůj osud.

Profesní hodnoty

Ctím etické Manifesto Sex Coach U a další mezinárodní etické kodexy, které považují sexualitu za podstatnou a zdravou součást lidského bytí.

Věřím, že sexuální práva jsou součástí základních lidských práv.
Každý má právo na informace, díky nimž může pečovat o své sexuální zdraví.

Všechny sexuální projevy dospělých jsou akceptovatelné, pokud probíhají se souhlasem všech zúčastněných stran a nedochází při nich k úmyslnému ublížení na těle či na duši.

Jak jsem si našla cestu k poradenství v oblasti sexu?

Sex hrál v mém životě vždy důležitou roli. Od dospívání jsem jej vnímala jako zdroj potěšení a možnosti opravdového sblížení s druhým i se sebou samou.

Když jsem dospívala, ráda jsem ve společnosti hovořila o dvou pro mě zásadních tématech. Jedním z nich byla klasická ruská literatura, se kterou v té době má duše velmi rezonovala, a druhým z nich byl sex. Jako citlivý člověk jsem vnímala, že ne každý má sex spojený jen s pozitivními prožitky, jako jsem tehdy měla já sama. Přála jsem si proto, aby i ostatní zažívali to, co mi přinášelo radost, naplnění či zábavu. V té době jsem se snažila vést ostatní, především ženy, k tomu, aby se vyznaly ve svých potřebách a nebály se je komunikovat. Často jsem ale tenkrát ve svém úsilí pomoct druhým narazila. Občas jsem to schytala za nevyžádanou radu, jindy jsem svou přílišnou otevřeností dostala některé uzavřenější typy lidí do nepříjemných situací. Někdy jsem toho také ze svých zkušeností prozradila příliš a setkala jsem se i s tím, že těchto důvěrných informací druzí zneužili.

O pár let později, během studií na vysoké škole, jsem si prošla nejistotou ohledně svého budoucího profesního uplatnění. Tušila jsem, že klasickou novinářkou být nechci, a studia dramatických umění můj život sice dennodenně obohacovala, avšak stále jsem cítila, že je mým úkolem najít v životě takovou práci, jež by odrážela mé dávné přání. Být tu pro druhé v otázkách intimního života, na které se bojí zeptat. Ve skrytu duše jsem zkrátka věděla, že je to mé poslání.

Vzpomínám si na jedno léto, které jsem po dokončení zkouškového období trávila u rodičů v Krkonoších. Nachodila jsem tehdy po známém okolí desítky kilometrů a stále dokola přemýšlela, jak bych mohla svou otevřenost a vášeň pro téma sexuality spojit s profesním působením. Konkrétní řešení jsem tehdy nenašla, a tak jsem se po dokončení studií začala věnovat koordinaci konferencí, festivalů a dalších akcí.

Stále ve mně zůstávala touha rozvíjet se i být u rozvoje těch, kteří o to stojí, a to nejen v jejich sexuálním, ale i běžném životě. Moji blízcí na mně do té doby oceňovali to, že se při společném rozhovoru se mnou cítí komfortně a že se mi mohou svěřit s čímkoliv. Obvykle jsem slýchávala něco ve smyslu: „Ty jsi jediná, komu to mohu říct, protože mě vyslechneš a neodsoudíš.“ Toho jsem si vážila, navíc mě ale zajímalo, jak je možné druhým kromě útěchy přinést i něco víc. Jak při druhých stát, aby se sami v sobě vyznali, činili vědomá rozhodnutí a odhodlali se i ke skutečné změně, pokud po ní touží. Odpovědi „jak na to“ jsem našla v kurzu koučinku od Mindset Academy, do kterého jsem přihlásila v lednu 2018.

Ke konci tréninku jsem si již byla jistá, že by bylo možné uplatnit principy koučinku i při řešení témat intimního života. Se vzrušením a zvědavostí, zda se danou oblastí už někdo zabývá, jsem do vyhledávače zadala spojení „sex coaching“. Seznámila jsem se s klíčovou knihou The Art of Sex Coaching jedné ze zakladatelek oboru, Dr. Patti Britton, a během čtení mi již bylo jasné, kam budou směřovat mé další kroky. 

 

Řešíte ve svém vztahu jeden z následujících „scénářů“?

 • Sex s partnerem mi nepřináší téměř žádné potěšení. Na začátku vztahu bylo vše ideální, ale časem se naše přitažlivost vytratila.
 • Mám fantazii, kterou bych s partnerkou rád sdílel, nechci ale, aby mě odsoudila.
 • Nedokážu se při sexu uvolnit, nechci, aby si mě partner prohlížel nahou.
 • Nejsem si jistý, jestli jsem v sexu opravdu dobrý a zda je má partnerka spokojená.
 • Partner se mi příliš nevěnuje a mě to mrzí. Nevím, jak mu to říct, aby to nevypadalo, že ho do něčeho nutím.
 • Nějakou dobu se snažíme o miminko a sex si téměř neužíváme, je to v podstatě už jen povinnost.
 • Každý sex mě stresuje, netuším totiž, zda vydržím dost dlouho, abych partnerku uspokojil.
 • Nedokážu dosáhnout orgasmu (sama/sám nebo s partnerkou/partnerem).
 • Mám potíže se seznámit s opačným pohlavím.
 • Masturbace mě zajímá víc než partnerský sex.
 • Zvažujeme návštěvu swingers clubu. Je to dobrý nápad?
 • V poslední době je pro mě obtížné vzrušit se nebo udržet erekci.

Našli jste se ve výše zmíněných bodech?
Nebo máte na srdci něco jiného a chcete se zeptat?
Neváhejte se přihlásit na nezávaznou konzultaci zdarma.

Napište mi

Co je pro vás v sexu či každodenním životě důležité?

7 + 3 =