Blog

Inspirace a tipy pro naplněnější sexuální život, spokojenější partnerské vztahy a zvýšenou duševní pohodu.

Inspirace je všude kolem nás – dokonce i v detektivních seriálech! 😀

„Musíme se smířit se svými rozhodnutími, jinak bychom nemohli pokračovat dál.“

 

Dr. Julia Ogden
Případy detektiva Murdocha

Muži jsou spíše vizuální, ženy auditivní. Na to se vyplatí brát zřetel! 

„U ženy jsou nejlepším afrodiziakem slova. Bod G má v uších. Ten, kdo ho hledá níž, jen ztrácí čas.“

 

Isabel Allende

Je mylné se domnívat, že můžeme na druhého přenést veškerou zodpovědnost za naše štěstí.
Zodpovědní jsme za něj i my.

„Vezmete-li své štěstí a dáte-li je do rukou partnerky, dříve nebo později je rozbije. Dáte-li své štěstí druhému, vždycky vám ho může vzít. Může-li vaše štěstí vycházet jen z vašeho vlastního nitra a je-li důsledkem vaší lásky, pak jste za ně zodpovědní sami.“

 

Don Miguel Ruiz
Láska, vztahy a přátelství

Prolomení zábran, uvolněnost, větší odvaha přiblížit se k druhému o kousek blíž – to vše jsou pozitiva, která s sebou nese konzumace alkoholu. Není divu, že se pro ně před sexem či jeho možností tu a tam rádi „posilníme“. Vypijeme-li ale alkoholu příliš, kvalitního sexu se nedočkáme. S jeho zvýšeným požitím jsou naše reflexy zpomalené, ztrácíme schopnost tělesné koordinace a vnímání, a navíc se nám ještě chce spát. Muži mohou mít potíže s erekcí, ženy s vaginální lubrikací.

Kolik skleniček alkoholu je ideální vypít, abychom si užívali příjemného uvolnění mysli a naladění na sex, a nenechali se přemoci únavou a neschopností výkonu?

„I když je to u každého jiné, odpovědí pro většinu lidí je ve skutečnosti jeden drink. Je to tak – pro většinu po dvou třetinách drinku už další alkohol skutečně zhoršuje sexuální prožitek tím, že ubere více na funkčnosti, než přidá na uvolnění a hravosti.“

 

Marty Klein
Sexual Intelligence

Chcete-li si tedy intimní chvíle užít naplno, zajděte v případě chuti jen na jednu skleničku – Dr. Marty Klein sice neříká čeho, co ale takhle zkusit červené víno?

Hodně odvahy do roku 2023 nám všem!

Jenom odvaha uskutečnit cestu učiní, že se cesta objeví.

 

přítel Paulo Coelha
Jako řeka, jež plyne

Ano!

„Budiž na zemi radost a extáze a budiž jim dáno začít u mne.“

 

Annie Sprinkle

Rádi byste vyzkoušeli něco nového? Je libo tantry? Nenechte se před vyzkoušením zastavit případnými obavami, že jsou tantrická cvičení příliš komplikovaná nebo že vyžadují příliš času a speciální naladění k jejich praktikování.
Ostatně, to platí i pro další prozkoumávání a užívání si sexuality.

Nečekejte, prosím, až vyšetříte čas na pětihodinový tantrický rituál. Těch pět hodin totiž patrně vůbec nevyplníte. Nečekejte ani na to, až budete „mít náladu“. Existuje spousta smyslných věcí, které probudí vaši touhu. Začněte s tantrou, ať už jste v jakémkoli rozpoložení. Potřebujete jenom dvacet minut.

 

Tantra ve městě
Barbara Carrellas

Není 400 jako 400!

„Celkem se u zdravého dospělého muže denně vyprodukuje zhruba 400 milionů spermií. Pro srovnání, ženy v přirozeném sociálním kontextu plodnosti vyprodukují za celý život asi 400 zralých vajíček.“

 

The International Encyclopedia of Human Sexuality

Hravostí k životu ve větší lehkosti a pohodě!

„Pokud to není zábava, nechci to dělat. A když to není, jak to můžu zábavou udělat?“

 

Getting Naked
Patrick Williams

To, že jste ve vztahu, ještě neznamená, že je to důvod k tomu, abyste přestali masturbovat. Dokonce ani tehdy, nemáte-li na partnerský sex chuť příliš často. Vynecháním masturbace totiž případný nedostatek chuti na partnerský sex nezvýšíte. Může to být i právě naopak.

Touha po sólo sexu a touha po partnerském sexu jsou dvě samostatné touhy.

Jedním z ukazatelů spokojeného partnerství bývá to, že se partneři navzájem dobře znají. Víte, jaké jsou životní priority toho druhého? Který kolega či kolegyně toho druhého v práci rozčiluje? Nebo třeba názvy svých oblíbených hudebních kapel? Platí to, co jste se o sobě dozvěděli před lety, i dnes?
Vzájemné poznávání může být zábavné – pomoci v tom vám mohou také cvičení z knihy Sedm principů spokojeného manželství.

Jen málo dárků, které si mohou partneři navzájem dát, potěší víc než pocit „někdo mě zná a chápe“.

 

Sedm principů spokojeného manželství
John M. Gottman a Nan Silver

Existují lepší způsoby, jak prodloužit výdrž!

Chcete-li oddálit orgasmus, rozhodně kvůli tomu v posteli úmyslně nemyslete na něco nepřitažlivého. Nejenže to zkazí vaše chvíle, navíc tato strategie může vést k potížím s erekcí.

 Kdy se v životě cítíte naplněni?

„Ve stavu naplnění je často pocit lehkosti – harmonie a souladu s velkými zákony vesmíru. Ale naplnění může existovat i tehdy, když je život těžký, náročný a nepříjemný. Někteří lidé říkají, že chvíle, kdy se cítili nejvíce naplněni, byly chvíle, kdy pro ně byl život bojem. Dělali to, co pro ně bylo důležité – věci, které vyžadovaly jejich vášeň a oddanost. Tam, uprostřed nedostatku, byl život bohatý.“

 

Co-Active Coaching
Henry Kimsey-House, Karen Kimsey-House, Phillip Sandahl, Laura Whitworth

 Každý z nás má jiné touhy a přání. Máte-li dotazy ohledně jejich přijetí či jejich bližšího prozkoumání, ozvěte se.

„Každý jedinec má specifický sexuální vzorec, tak unikátní, jako je jeho otisk prstu.“

 

Charles Moser
v New Directions in Sex Therapy

Chceme-li navázat hluboké přátelství, popustit uzdu své kreativitě či dát novou šanci lásce, nevyhneme se tomu být zranitelní. Naše zranitelnost či dokonce jen její představa je pro nás však někdy natolik nepříjemná, že se raději vzdáme toho, čeho bychom v životě chtěli dokázat. Nechceme riskovat to, že se pro ostatní či pro sebe sami ukážeme jako nedostateční a slabí. Vyhýbáme-li se však tomuto riziku, přicházíme o hodně.

„Zranitelnost tvoří jádro všech emocí a pocitů. Cítit znamená být zranitelný. Považovat zranitelnost za slabost znamená věřit, že cítit je slabost. Bránit našemu emocionálnímu životu ze strachu, že nás bude stát příliš mnoho, znamená vzdalovat se právě od toho, co dává našemu životu účel a smysl.“

 

Brené Brown
Síla zranitelnosti

Slyšeli jste o „paradoxu závislosti“? Podle něj čím lépe si partneři dokáží navzájem naplnit své emoční potřeby, tím snáze čelí nepříjemnostem okolního světa a více si věří v tom jít za vlastními sny.

„Čím víc jsou na sobě lidé závislí v naplňování svých potřeb, tím více nezávislosti nakonec získají.“

 

Amir Levine a Rachel Heller
Citové pouto

Ohledně vaginální lubrikace (VL) existuje několik mýtů:
1. VL znamená, že je žena vzrušená.
2. VL znamená, že si žena intimní akt užívá.
3. Rozchází-li se VL a subjektivní pocity vzrušení, se ženou je něco v nepořádku.

„U žen je pouze 10% překryv mezi tím, co jejich genitálie považují za „sexuálně relevantní“ a na co jejich mozek reaguje jako na „sexuálně přitažlivé“.

 

Emily Nagoski
Come as You Are

S věkem se mění naše vize mnoha životních aspektů – bydlení, kariéry, rodinného života nebo trávení volného času. Vize toho, jak by měl vypadat sex, se ale s přibývajícím časem neradi vzdáváme, a to ani přesto, že jsme si ji vytvořili již během dospívání, kdy jsme žili jiným životním stylem, měli jsme více síly a naše těla byla pružnější.

„Sex může být hluboce uspokojující – příjemný, intimní, zábavný – chcete-li. Možná ale budete potřebovat změnit své názory na uspokojení. Buď musíte chtít jiné věci, nebo předefinovat věci, které chcete nadále.“

 

Marty Klein
Sexual Intelligence

Napište mi

Co je pro vás v sexu či každodenním životě důležité?

10 + 8 =